Turnaj v Drnholci, 11.7.2009

Od brumovského soustředění protekla potokem spousta vody, Lubka zahojil šrámy a drnholečtí nezapomněli. Podle plánu jsme vystartovali na avizovaný turnaj do vísky kousek za Mikulovem, kraje plného vinohradů a zrajicích meruněk.

Sraz hráčů - v počtu 10 hrajících biskupjanů a jejich manželek a přítelkyň proběhl podle plánu. Na Polichně čekal Petr a Luboš, takže jsme odjížděli v dobré náladě. Oproti očekávání chyběl Ríša, Seko, plánovaně Petr Chaloupka (měl být na místě) a Honzové Ch a G.

Simultanti v našich řadách - Jura a Kuba- začali podkopávat morálku již před biskupským přejezdem, kdy se vynořily první lahváče a půllitry.

Nicméně cesta pohodlným busem proběhla bez potíží a kolem 1/2 12 jsme byli jako první na pěkném drnholeckém hřišti. Následoval přesun do místního restaurantu za účelem doplnění kalorií.

Mezitím Petr Ch. SMS-koval, že spravuje auto - hlavně že má nový křáp před cestou do Chorvatska...

Turnaje se účastnili 3 celky: místní Dynamo a hostující Tatran a Benfika Hrušovany n/Jev. "B".

Úvodní zápas mezi Drnholcem a Hrušovany skončil remízou 1:1, i když Hrušovany byly celý zápas lepší a před koncem si navíc dali vlastence.

Druhý zápas sehrál Tatran právě s Hrušovany:

Sestava pro první poločas byla následující: Bucek - Karas-Ťop, Milan, Petr J. - Džus, Lubka-Tom-Lukáš Erka-Vojta, Peterka, na lavičce zůstali Jan T. a Radim Netolička.

První půle se odehrávala v naší režii, kdy cca. půl hodiny jsme soupeře nepustili k vážnější střele na bránu.  Z pohledné kombinační hry pramenil i vedoucí Gajdův gól, kdy po výtečné kolmici za obranu z úhlu prostřelil golmana. Závěr poločasu nám až tolik nesedl, ale bez problémů jsme hájily nulu. Těsně před půli, po dobré střele hostů, se vytáhl Tom, ale při zákroku si narazil rameno a musel jít dolů.

Do druhé půle šel do brány Ťop a jeho místo zaujal Radim. Hned z prvních několika rychlých kontrů jsme vsítili 2 uklidňující branky a zápas se pak jen dohrával. Konečné skore korunoval sólových únikem Luboš - a to eště několik branek padlo po několika sporných offsidech...

Po krátké přestávce jsme nastupovali do zápasu s Drnholcem s vědomím, že remíza nás posune na nečekané stupně vítězů.

Sestava kopírovala závěr utkání s Benfikou, takže: Ťop - Karas- Radim-Milan-Petr J. - Džus, Luba, Tom, Lukin- Vojta, Peterka (nebo Jan).

Hrál se opatrnější zápas, převážně ve středu pole jsme měli převahu díky fungující spolupráci Tom-Marek-křídla, což vedlo k několikerému ohrožení soupeřovi brány. Domácí jsme drželi daleko od kisně a s jejich pokusy neměl Ťop moc práce. Náš gól přišel po standardce z hloubi pole,  kdy Džus načechral balon šikovně do vápna a od Toma se odrazil do brány.

S postupujícím časem přišla únava, kdy odpadl Radim a už se nemohl zapojit, ale křeče braly i ostatní.

Druhá půle začala zostra, kdy standardku z 20-ti m Ťop jenom lízl konečky prstů a bylo srovnáno.Od této chvíle byly domácí pány na hřišti, ale jejich efektivita byla nízká. Statečný boj sváděli naši hráči v předu, ale bylo poznat že fyzický fond už je blízko 0.  Nicméně jsme dali gól podobně jako v 1. půli, akorát že Tom si nádherně našel místo před golmanem a hlavou zavěsil. Zbytek zápasu bylo trápení a čekání na konečný hvizd, kdy místy jsme hráli i v 9 lidech. Nicméně obětavost všech playerů slavila nakonec úspěch (viz. např. Lubovo vykopnutí z prázdné brány při náporu domácích).

Po dvou nečekaných vítězstvích jsme obsadili prvenství v turnaji, za což patří dík nejenom hráčům, ale celému realizačnímu týmu a fanynkám.

Odměnou všem bylo pak posezení v útulném areálu Dynama, zpestřené výletem do sklípku a ochutnávkou ryzlinku, mullerky, veltlínu a zweiglu. Po návratu na stadion nám zahrála skupina Habakuk - no a o půlnoci jsme vyrazili dom.

Příjemně strávená sobota prokázala jednak kvality hráčů, kteří si mnohdy hrábli až na dno sil, ale také výtečný podpůrný kolektiv - určitě by bylo dobré čas od času podobné akce zopakovat. Kdo neviděl, neuvěří.... výrok nejmenovaného hráče po skončení turnaje.